Hidromorava

Osmani: Mbi gjysma e popullsisë sonë u bënë refugjatë si rezultat i veprimeve gjenocidale të Millosheviqit

/ 1 minutë lexim
ARKATANA

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në Ditën Botërore të refugjatëve ka kujtuar popullin e Kosovës gjatë luftës së fundit.

Ajo u shpreh se mbi gjysma e popullsisë sonë u bënë refugjatë si rezultat i veprimeve gjenocidale të Millosheviqit.

KKVITI

“Populli i Kosovës e kupton vuajtjen dhe sakrificën e thellë të refugjatëve në mbarë botën”, tha Osmani.