Osmani: Jemi për reciprocitet, taksa nuk e mbron integritetin e Kosovë

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, e ftuar në emisionin “Pressing” të T7, ka thënë se jemi në për reciprocitet me Serbinë sepse nuk kemi nevojë për tarifë për ta mbrojtur integritetin e Kosovës.

“Ne nuk kemi nevojë për tarifë për ta mbrojtur integritetin e Kosovës”, ka theksuar Osmani.

Tutje, Osmani ka treguar përvec reciprocitetit duhet të ndërtohet edhe një paga që merr parasysh dialogun, rregullat e CEFTA’s etj.

“Jemi për reciprocitet por duhet të ndërtohet një pako që merr parasysh dialogun, rregullat e CEFTA’s etj.”, ka thënë Osmani.

Gjithashtu, kandidatja për kryeministre ka thënë se nuk qeveria e ardhshme nuk do të lejojë me asnjë çmim të vendoset tema e kufijve në tavolinë.

“Ne nuk do të lejojmë me asnjë çmim të vendoset tema e kufijve në tavolinë”, ka shtuar Osmani.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).