Osmani i reagon Veliut: Kosova po kalon nëpër dy pandemi – COVID-19 dhe politikanëve të papërgjegjshëm

Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani, i ka reaguar nënkryetarit të LDK-së, Agim Veliu, pasi ky i fundit e ka quajtur Osmanin përkthyese e Thaçit, që nuk guxoi të garojë për kryetare të Mitrovicës as Prishtinës.

Osmani përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se, Kosova po kalon nëpër dy pandemi, të COVID-19 dhe politikanëve të papërgjegjshëm duke iu referuar Veliut.

“Vendi ynë po kalon dy pandemi: Atë të coronavirusit si dhe pandeminë e politikanëve të papërgjegjshëm”, shkroi ajo.

Osmani theksoi se duhet kujdesur siç tha nga higjiena mentale nga përpjekje të ndryshme për kontaminim nga shpifës e shantazhues.

“Prandaj këto ditë, përveç higjienës fizike, është me rëndësi të mbajmë edhe higjienë mentale nga përpjekje të ndryshme për kontaminim nga shpifës e shantazhues. Në të dyja betejat, do ja dalim”, tha Osmani.

Deklaratat e Veliut kishin ardhur pasi Osmani mbrëmë ka thënë se Qeveria Kurti nuk varej nga votat e PAN-it e as nga Lista Serbe, por që përpjekjet për të prishur bashkëpunimin LVV-LDK, u shtuan dhe se zëri kryesor për prishjen e koalicionit u bë Veliu, që nuk kishte marrë fare pjesë në zgjedhje. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).