Mobi Casa

Osmani e Hovenier bisedojnë për zhvillimet politike dhe të sigurisë në Kosovë dhe rajon

/ 1 minutë lexim

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier me të cilin bisedoi për zhvillimet politike dhe të sigurisë në vend e rajon.

Sipas komunikatës nga Presidenca, në takim është biseduar edhe për procesin e dialogut Kosovë-Serbi, si dhe anëtarësimin e Kosovës në institucione ndërkombëtare.

Fundamenti

Presidentja Osmani ka nënvizoi rëndësinë e vazhdimit të bashkëpunimit të ngushtë me SHBA-të, për ta fuqizuar më tej pozitën ndërkombëtare të Republikës së Kosovës. /Telegrafi/