Osmani: Biseduam sot gjatë me Kurtin, pas takimit të tij me pesëshen ndërkombëtare

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka thënë se ka zhvilluar një bisedë të gjatë me kryeministrin Albin Kurti, në lidhje me takimin me të dërguarin e BE-së, për dialogun Miroslav Lajçak dhe atë të SHBA-së, Gabriel Escobar.

Osmani për Klan Kosova, theksoi se në lidhje me atë se çka është diskutuar gjatë takimit, ka biseduar gjerë e gjatë me Kurtin.

“Unë jam takuar gjatë sot me kryeministrin dhe kemi diskutuar për këto punë”, tha Osmani, pa dhënë më shumë detaje.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS