Orgest Hoxha publikon këngën e tij të parë “Eyo”

Këngëtari i ri dhe mjaft i talentuar nga Gjilani, Orgest Hoxha, me mjaft sukses ka debutuar në skenën muzikore, duke lansuar këngën e tij të parë “Eyo”, e cila është pritur mjaft mirë nga publiku kosovarë.

Këngëtari Hoxha i cili ka aspirata ti pushtoj skenat vendore e ndërkombëtare, ka bërë të ditur se shumë shpejt do të ketë edhe këngë tjera duke bashkpunuar me këngëtar të estradës vendore por edhe nga diaspora.

Kënga “Eyo” është një këng mjaft ritmike komerciale me videospot të cilin e ka realizuar “Ex Music”, ndërsa tekstin ka shkruar Euron Selimi.

“Kam fat që kam bashkëpunuar me tekstshkruesin Selimi dhe spotin që ma ka bërë Ex Music të cilët e kanë bërë në mënyrë profesionale, dhe për këtë jam shumë i kënaqur që fansat e mijë e kanë pritur këtë këngë në mënyrë spektakolare, ndërsa premtoj se shumë shpejt do të jem edhe me projekte tjera të këngëve”, është shprehur këngëtari i talentuar, Orgest Hoxha nga Gjilani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).