Nysret Hajrullahu thotë se gjendja në spitalin e Gjilanit është nën kontroll

Gjilan – Nysret Hajrullahu drejtor në spitalin e Gjilanit thotë se ndonëse ka një numër të shtuar të pacientëve për shkak të prezencës së diasporës, megjithatë gjithçka është nën kontroll.

“Gjendja aktuale në spitalin e Gjilanit është nën kondita normale me një fluks të shtuar të pacienteve për shkak të prezencës së diasporës”, kështu thotë Nysret Hajrullahu drejtor i spitalit në Gjilan.

Hajrullahu thotë se edhe përkundër numrit të shtuar të pacientëve situata është e përballueshme dhe gjithçka është nën kontroll./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS