Nysret Hajrullahu thotë se gjendja në spitalin e Gjilanit është nën kontroll

Gjilan – Nysret Hajrullahu drejtor në spitalin e Gjilanit thotë se ndonëse ka një numër të shtuar të pacientëve për shkak të prezencës së diasporës, megjithatë gjithçka është nën kontroll.

“Gjendja aktuale në spitalin e Gjilanit është nën kondita normale me një fluks të shtuar të pacienteve për shkak të prezencës së diasporës”, kështu thotë Nysret Hajrullahu drejtor i spitalit në Gjilan.

Hajrullahu thotë se edhe përkundër numrit të shtuar të pacientëve situata është e përballueshme dhe gjithçka është nën kontroll./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).