Nxënësit garues përfitojnë libra në vlerë të 50 eurove

Kamenicë – Për 172 nxënës fitues të garave lokale e nacionale të komunës sonë, kemi shpërndarë libra në vlerë prej 50 eurosh për secilin prej tyre. Këto libra i kemi ndarë për ta bashkë me Koordinatorin Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport z.Rexhep Hoti dhe Drejtorinë Komunale të Arsimit ka shkruar Qëndron Kastrati.

Në fillimin e gjysmëvjetorit të dytë, uruam të gjithë prej tyre për rezultatet e arritura në gara dhe suksese në vazhdën e rrugëtimit për mësimnxënie ka shkruar Kastrati./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).