“Nusja dhe dhëndri” kënga më e re nga Vjollca Buqaj

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore Vjollca Buqaj ka publikuar projektin e saj më të ri muzikor, shkruan gazeta “Kosova Sot Online”.

“Nusja dhe dhëndri”, mban titullin kënga, e cila përkon me sezonën e dasmave dhe natyrisht si përherë vjen me interpretim të shkëlqyer nga Vjollca…
Vjollca Buqaj është këngëtare e njohur e muzikës popullore shqipe, e cila i ka qëndruar besnike këtij zhanri që nga fillimet e saj.

Premierë:

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS