Nuk respektuan vendimin e Qeverisë, arrestime në Zhegër, Vrapqiq e Topanicë

Gjilan – Në fshatin Zhegër, të Gjilanit janë shoqëruar në stacionin policor një mashkull dhe një femër, pasi që të njëjtir nuk kanë respektuar vendimin e qeverisë.

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Edhe në fshatin Vrapqiq, të Gjilanit është shoqëruar në stacionin policor i dyshuari mashkull, pasi që i njëjti nuk ka respektuar vendimin e qeverisë. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Kurse në fshatin Topanicë, të Kamenicës është shoqëruar në stacionin policor i dyshuari mashkull, pasi që i njëjti nuk ka respektuar vendimin e qeverisë. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).