Nottinghami e kthen Muriçin në Manchester City

Reprezentuesi i Kosovës, Arijanet Muriç, do të rikthehet në Manchester City, pas huazimit te Nottingham Foresti, transmeton “Zeri.info”.

Mediet angleze shkruajnë se Nottinghami nuk do ta zgjasë huazimin e tij në skuadër dhe ai do të kthehet në skuadrën e Pep Guardiolas.

“The Athletic” shkruan se Muriçi është rikthyer në “Etihad” dhe nuk do të jetë pjesë e Nottinghamit pas rifillimit të kampionatit.

Marrëveshja e huazimit në kushte normale do të kishte përfunduar tashmë, derisa zyrtarisht kontrata përfundon më 30 qershor.

Reprezentuesi kosovar (21-vjeçar) është paraqitur në vetëm pesë ndeshje me klubin anglez gjatë këtij edicioni. /Zeri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).