Notat e lojtarëve: United 2-2 Arsenal, vlerësohet lart Mustafi

Manchester United ka barazuar me Arsenalin në Old Trafford me rezultat 2-2.

Sfida ishte mjaft intensive mes dy skuadrave të cilat kishin një përballje mjaft të fortë.

Shkodran Mustafi ka qenë protagonist në pjesën e parë pasi shënoi golin hapës.

Ai u vlerësuar mjaft lart me 7.2 dhe qëndron vetëm prapa Torreiras i cili u vlerësua me 7.6.

Fytyra tragjike e takimit ishte Marcos Rojo, i cili bëri dy gabime trashanike në këtë takim dhe u vlerësua me 5.0.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).