Eko Higjiena

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-0 Ishujt Faroe: Shkëlqejnë Xhimshiti, Balliu dhe Asllani

/ 1 minutë lexim

Shqipëria ka barazuar me rezultat 0-0 ndaj Ishujve Faroe në sfidën e zhvilluar në “Air Albania Stadium”, duke përfunduar ciklin kualifikues si lidere e grupit E.

Ndeshja në përgjithësi ishte e zbehtë pa shumë raste shënimi për të dy skuadrat.

Shqipëria rastet më të mira i kishte me Bajramin dhe Asanin por që nuk arritën të gjejnë dot rrugën e rrjetës.

Lojtari më i mirë për Shqipërinë doli të jetë Berat Xhimshiti që u vlerësua me notën 7.6, ndërsa pas tij u vlerësuan me notën 7.3 Ivan Balliu dhe Kristjan Asllani.

Fidanishtja

Shqipëria u vlerësua me notën 6.85 ndërsa Ishujt Faroe morën një 6.90.

Notat e lojtarëve të Shqipërisë dhe Ishujve Faroe:

Albania – Faroe Islands Live Score
/Telegrafi/