RCCOLA

Notat e lojtarëve, Liverpool 0-3 Atalanta: Scamacca i jashtëzakonshëm, Gjimshiti perfekt

/ 1 minutë lexim
Eco Higjiena

Atalanta e ka mposhtur Liverpoolin me rezultat 3-0 në “Anfield Road” në çerekfinalen e parë të Ligës së Evropës.

Gianluca Scamacca shënoi dy gola, ndërsa Mario Pasalic shtoi një për fitoren e madhe të bergamasve.

Lojtari më i vlerësuar nga SofaScore te Atalanta ishte Scamacca që u vlerësua me notën 8.3.

Në anën tjetër, Berat Gjimshiti që luajti gjithë ndeshjen mori notën 7.5.

Mobi Casa

Cody Gakpo ishte më i miri te Liverpooli me notën 8.4, ndërsa më i dobëti në fushë doli të jetë Joe Gomez me notën 6.1.

Notat e lojtarëve të Liverpoolit dhe Atalantas

Liverpool – Atalanta Live Score
/Telegrafi/