Notat e lojtarëve: Lazio – Rennes, ky është vlerësimi për Valon Berishën

Lazio triumfoi me përmbysje 2:1 ndaj Rennesit. Jeremy Morel realizoi i pari për mysafirët në minutën e 53-të, por italianët arritën që të riktheheshin falë golave të Sergej Milinkovic-Savicit (63’) dhe Ciro Immobile (75’).

Thomas Strakosha u paraqit për 90 minuta në këtë takim për Lazion, kurse Valon Berisha luajti deri në minutën e 53-të.

Reprezentuesi i Kosovës u vlerësua me notën 6.4 në këtë takim.

Ndërkohë, Strakosha mori notën 6.8./Zëri

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS