Norvegjia e interesuar të bashkëpunojë në fusha të ndryshme me autoritetet në Kamenicë

Kamenicë – Ambasadori i Norvegjisë në Kosovë Per Strand Sjaastad, ka vizituar Komunën e Kamenicës, ku kryetari i saj, Qëndron Kastrati bashkë me nënkryetarin për komunitete Bojan Stamenkoviç, e kanë pritur atë derisa kanë biseduar për shumë fusha të bashkëpunimit.

Në këtë takim është diskutuar për përkrahje nga ambasada norvegjeze dhe mundësitë e bashkëpunimit në fusha të ndryshme.

Kreu i komunës tha se është jashtëzakonisht mirënjohës ndaj shtetit të Norvegjisë.
“U jemi mirënjohës shtetit të Norvegjisë, për të gjithë mbështetjen që i ka dhënë Kosovës, në periudhat e zhvillimit”, u shpreh ai.

Ndërsa ambasadori Për Strand Sjaastad shprehi gatishmërinë për mbështetje të vazhdueshme në të gjitha aspektet./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).