Nora Gashi, mjeke në Nju-Jork, flet për barrën emocionale të koronavirusit

Nora Gashi, mjeke e përgjithshme në një spital të Uestçesterit në Nju-Jork, thotë se përballja çdo ditë me pacientët me koronavirus është emocionalisht mjaft e vështirë për personelin mjekësor.

Në një intervistë me Skype me kolegun Ilir Ikonomi, Dr. Gashi flet për punën e saj me këta pacientë dhe thotë se ky virus nuk zgjedh moshë, të gjithë janë të rrezikuar. Mjekja tha se për arsye etike, nuk dëshiron ta bëjë publik emrin e spitalit, raporton VOA, përcjell Albinfo.ch.

Nora Gashi, mjeke në Nju-Jork, flet për barrën emocionale të koronavirusit

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).