Njoftimi i radhës për kosovarët që kanë nevojë vazhdimin e qëndrimit në Zvicër

Është bërë e ditur se në mbledhjen e e 20 marsit. 2020, Këshilli Federal Zviceran vendosi të marrë masa shtesë edhe për vazhdimin e lejës së qëndrimit të të huajve.

Në këtë vendim thuhet se të huajt, të cilët përkohësisht nuk kanë mundësi të kthehen në vendin e origjinës për shkak të situatës aktuale, shfaqjes së coronavirusit, u kërkohet të paraqiten dhe regjistrohen në Zyren e Migracionit në vendbanimin e tyre, në mënyrë që të aplikojnë për leje të përkohshëm të qëndrimit të tyre në Zvicër

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).