Njoftim i rëndësishëm nga Bashkësia Lokale e Dobrosinit

Bashkatdhetarë të dashur ju njoftojmë se nga sot të gjithë ata që vijnë nga diaspora do të izolohen dhe do të karantinohen në Banjën e Bujanocit ( ku kushtet janë largë realitetit).

Ata që vijnë me veturw do të përcillen nga policia, ata që kalojnë kufirin në këmbë do të barten me vetura të shtëpisë së shëndetit!

Ju lutemi për Durim edhe pak ( edhe pse nuk po e din kush fundin e kësaj Pandemie). Dhashtë zoti të zgjatë sa më shkurt!
Rri në shtëpinë tende, përmbaju rregullave të proklamuara aq shumë nga gjithë mjekët anekënd botës!
Lutemi që edhe këtë sfidë njerëzore ta kalojmë sa me lehtë!
Me respekte nga BL e Dobrosinit, Reshat Salihu-kryetar./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).