Njësitet e Policisë në Komunitet kanë pritur në vizitë nxënësit e shkollës fillore “Abaz Ajeti“

Gjilan – Policia e Kosovës njësitet e policisë në Komunitet nga stacioni policor i Gjilanit, kanë pritur në vizitë nxënësit e klasës se II/1 nga shkolla fillore “Abaz Ajeti” në Gjilan nën shoqërimin e mësimdhënëses dhe prindërve të tyre.

Nxënësit kanë sjellur një punim të punuar nga ana e tyre dhe e kanë dhuruar në komandën e stacionit policor në Gjilan, duke qen mirënjohës në punën dhe angazhimin e policisë së Kosovës, për ofrimin e mbrojtjes, sigurisë dhe bashkëpunimit me shkollën e tyre.

Me këtë rast komandanti i stacionit Major Alban Ramushi u shpreh falënderues për vizitën duke i njoftuar nxënësit me ambientet e punës dhe angazhimet e Policisë së Kosovës.

Policia e Kosovës në vazhdimësi do të jetë pranë komunitetit me qëllim të krijimit të besimit të ndërsjellët thuhet në njoftimin e Ismet Hashanit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).