Njëherë e përgjithmonë zgjidhni problemin e djersitjes

Djersitja e tepërt shkakton aromë të pakëndshme që keq ndikon në vetëbesimin e njeriut.

Zgjidhjen e këtij problemi mund ta kërkoni në ilaçet natyrale që nuk janë të dëmshme për trupin. Vaji i kokosit trupit i jep aromë të këndshme, e në vete përmban përbërës kundër rritjes së baktereve që shkaktojnë aromën e pakëndshme.

Preferohet që vajin e kokosit ta aplikoni nën sqetull menjëherë pas dushit. Po ashtu, edhe limoni funksionon në luftën kundër aromës së keqe në shputat e këmbëve. Limoni në vete përmban acide që luftojnë kundër acideve dhe preferohet konsumimi i një gotës lëng limoni për të neutralizuar trupin.

Majdanozi është ushqim që përdoret për shumë gjëra, e pak dihet për faktin se majdanozi ndihmon në heqjen e aromave të këqija. Në këtë listë mund të shtoni edhe rozmarinën, e cila përmban mentol dhe ndihmon në mbajtjen e aromës së trupit në nivel normal. Po ashtu, mund të bëni banjë në vaskë ku keni shtuar aroma të vajit eterik si të rozmarinës apo të hidhni disa pika vaji në ujë dhe me këtë përzierje t’i lyeni nënsqetullat.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).