Një vitias patentë shoferin e konfiskuar nga policia e prezanton si të humbur

Gjilan – I dyshuari shqiptar ka raportuar dokument të humbur (patentë shofer).Pas kontrollimit që është bërë në bazën e të dhënave është vërtetuar se të njëjtit iu është konfiskuar Patentë shoferi në pikën kufitare në Vërmicë për dyshim si të falsifikuar njoftoj policia e Gjilanit.

I dyshimti, duke e ditur që patentë shoferi ju ka konfiskuar ka ardhur në stacionin policor në Viti dhe e paraqet atë si dokument të humbur, për ta nxjerr dokumentin tjetër duke përdor mashtrimin kinse i ka humbur dokumenti. Rasti procedohet për hetime të mëtutjeshme tha Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).