Një vit nga ratifikimi i demarkacionit, asnjë veprim për korrigjimin e tij

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, është kritikuar nga liderët e dy subjekteve më të mëdha opozitare, LDK-ja dhe LV-ja, për mosndërmarrjen e asnjë veprimi për korrigjimin e marrëveshjes së demarkacionit Kosovë – Mal i Zi edhe një vit pas ratifikimit të saj në Kuvend.

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, dhe ai i LV-së, Albin Kurti, kanë thënë se kjo tregon se kryeministri Haradinaj kundërshtimin ndaj kësaj marrëveshje e ka pasur vetëm për t’u bërë kryeministër, shkruan “Epoka e re”.

Ndërsa kryediplomati malazez Srdjan Darmanoviq nuk e konsideron këtë çështje si të hapur ndërmjet dy vendeve.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).