Një vit e 4 muaj pa shënuar, mesfushori shqiptar gjen rrugën e rrjetës në Kupën e Francës

Mesfushori Qazim Laçi ka gjetur rrugën e rrjetës pas plot 1 viti e katër muaj. 23-vjeçar ka shënuar në triumfin 4-1 që skuadra e tij Ajaccio, arriti ndaj Valenciens, në ndeshjen e vlefshme për Kupën e Francës.

Shqiptari hapi serinë e golave në minutën e 9-të, duke thyer kështu tersin. Goli i fundit i Laçi me fanellën e Ajaccios datonte në 13 prill të vitit 2018 në sfidën ndaj Nancit të vlefshme për kampionat.

Ky është sezoni i tretë që mesfushori aktivizohet në radhët e klubit francez, teksa duhet theksuar që në këtë sezon të ri, hapësirat kanë qenë më të mëdha. Laçi ka fituar gradualisht vendin e titullarit te Ajaccio, teksa shpreson ta shpërblejë më së miri besimin e trajnerit.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).