Një tentim vrasje dhe një mashtrim në Gjilan

Gjilan – Në rrugën e “Kamenicës” në Gjilan raportohet se viktima mashkull shqiptar është pranuar në emergjencën e spitalit rajonal në Gjilan për tretman mjekësor, pasi që i njëjti është prerë në qafë me një mjet të mprehtë-shishe të birrës njoftoj policia e Kosovës.

Sipas policisë i njëjti pas tretmanit mjekësor është liruar në shtëpi. Sipas viktimës është qëlluar në platonë e një marketi. Lidhur me rastin janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj shqiptarë dhe me urdhër të prokurorit të njëjtit dërgohen në mbajtje.

Një rast tjetër i mashtrimit ka ndodhur gjithashtu në Gjilan ku janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj shqiptar pasi që të njëjtit i kanë marrë veturën në shërbim viktimës mashkull shtetas gjerman “Ford Galaxia” në vlerë prej 40.000 euro.

Të dyshuarit më pas veturën e kanë shitur te një person tjetër. Me urdhër të prokurorit pas intervistimit të dyshuarit lirohen./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS