Një tentim grabitje dhe një rrahje familjare përmbyll vitin 2014 në Gjilan

Gjilan – Në rrugën “Gazmend Zajmi”, në Gjilan dy të dyshuar meshkuj shqiptar nën kërcënimin e armës së zjarrit kanë tentuar të grabisin parat nga viktima mashkull shqiptar i cili ishte në lokalin e tij. Viktima ka arrit t’i marr armën të dyshuarit, të cilit pas kësaj kanë ikur nga vendi i ngjarjes njoftoj policia e Kosovës.

Si rezultat i reagimit të shpejtë njësiti përkatës policor ka arrit të arrestoj njërin nga të dyshuarit. Është konfiskuar arma AK-47. I dyshuari tjetër gjendet në arrati. Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Kurse në rrugën “Ramadan Salihu”, në Gjilan është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar pasi që i njëjtit nën ndikim të alkoolit kishte sulmuar fizikisht vëllain e tij viktimën mashkull shqiptar, të cilit i kishte shkaktuar lëndime trupore.

Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje. /rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).