Një shtetasit nga Shqipëria i vidhet vetura në Gjilan, kurse në Kamenicë arrestohet një shtetas shqiptar për vjedhje

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Viktima mashkull Shqiptar, shtetas i Shqipërisë ka raportuar se nga person-a të panjohur iu ka vjedhë vetura e tij me targa të Shqipërisë të cilën e kishte parkuar para një muaji prapa qendrës tregtare.

Në konsultim me prokurorin është iniciuar lënda e rastit dhe vazhdon të hetohet njoftoi policia e Kosovës.

Kurse në Svircë, të Kamenicës është arrestuar i dyshuari mashkull shtetas i Shqipërisë nën dyshimin se i njëjti viktimës mashkull kosovar i kishte vjedhur disa vegla pune dhe një sasi kabllo rryme, ndërsa është kapur në flagrancë duke i shitur në një lokal.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/