Një shqiptare, kandidate për deputete në Parlamentin e BE-së

Shqiptarët po përfaqësojnë më së miri vendin e tyre, përveç muzikës, emra të rëndësishëm ka edhe në politikë.

Në listën e kandidatëve suedezë për deputet në Bashkimin Evropian është shqiptarja Arba Kokalari, shkruan albinfo.ch.

Arba ka mbaruar studimet për shkenca politike në Universitetin e Stokholmit.

Ajo gjithashtu prej vitesh është e angazhuar në politikat evropiane dhe çështje të demokracisë.

Aktualisht Arba punon edhe si specialiste e komunikimit në kompaninë “Electrolux”.

Një shqiptare, kandidate për deputete në Parlamentin e BE-së

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).