Një shqiptar dhe një serb arrestohen për kanosje

Gjilan – Është arrestuar i dyshuari mashkull serb pasi që i njëjti ka kanosur viktimën Mashkull serb. Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit dërgohet në mbajtje.

Edhe në rastin tjetër në Gjilan viktima mashkull shqiptar ka raportuar se është kanosur nga i dyshuari shqiptar i cili është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit kujdestar, i dyshuari është dërguar në mbajtje njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).