Një shegë në ditë mbron zemrën dhe nyjat

Një shegë në ditë bën mrekullinë për shëndetin nëse e konsumoni në stomak të thatë, thonë nutricistët. Konsumimi i pemës aromatike ju shpaguhet derisa edhe trupi jua di për nder, e flokun, lëkurën dhe dhëmbët do t’i keni më të shëndetshëm.

Kokrrat e kuqe dhe të lëngshme u ndihmojnë edhe atyre që kanë telashe me nyjat. Arsye janë antioksiduesit. Përbërësit në shegë pakësojnë të ënjturat dhe dhimbjet në nyja. Kështu shega parandalon dëmtimin e eshtrave dhe, do të keni edhe dhëmbë dhe lëkurë më të bukur.

Disa studime dëshmojnë se shega është e përbërës nga komponent të veçantë, pasi përmirësojnë qarkullimin e gjakut

(Kosova Sot)

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).