Një serb arrestohet për kanosje ndaj bashkëvendësit

Gjilan – Në fshatin Mogillë është arrestuar i dyshuari mashkull serb, i cili pas një mosmarrëveshje lidhur me prerjen e disa druve, ka kanosur viktimën mashkull serb.

Me urdhër të prokurorit pas intervistimit i dyshuari lirohet, kurse rasti mbetet nën hetime njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).