Një serb arrestohet për dëmtim prone

Viti – Në fshatin Mogillë, të Kllokotit është arrestuar i dyshuari mashkull Serb shtetas i Serbisë pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje me familjarët ka demoluar orenditë shtëpiake.

Nuk raportohet për të lënduar. Me urdhër të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).