Një qytetar nga Lugina kapet duke kontrabanduar mallra

Gjilan – Në fshatin Pogragjë, të Gjilanit njësiti policor gjatë patrullimit ka ndaluar veturën me targa të Serbisë të cilën kishte qenë duke e drejtuar i dyshuari mashkull shqiptar shtetas i Serbisë i cili me veturë përmes rrugëve malore nga Serbia kishte hyrë në Kosovë. Gjatë kontrollit është vërejte se në veturë kishte pas tri makina për punimin e pllakave dhe pjesë përcjellëse të tyre vlera e të cilave nuk dihet.

Në konsultim me prokurorin është iniciuar lënda e rastit, vetura së bashku me mallrat është dërguar në pikën doganore Dheu i Bardhë për procedura tjera, kurse i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).