ARKATANA

Një punëtor lëndohet aksidentalisht në Minierën e Artanës

/ 1 minutë lexim
RCCOLA

Gjilan – Tek Miniera e Novobërdës është raportuar se viktima mashkull kosovar punëtor në këtë minierë aksidentalisht ishte lënduar në vendin e tij të punës.

Hidromorava

I lënduari ishte dërguar në QKUK-së dhe pas ndihmës mjekësore është liruar për në shtëpi njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/