Vali Ranch

Një pije ideale nëse e konsumoni para darke

/ 1 minutë lexim

Çaji me shafran Indie është një nga pijet më të dobishme dhe të shijshme që mund të konsumoni para darkës, pasi kjo pije ka veti të mrekullueshme mjekësore.

1 lugë kafe shafran pluhur e zieni dhe konsumoni lëngun me përmbajtjen e tij.Ja disa nga përfitimet e mahnitshme shëndetësore që vijnë nga konsumimi i tij:

Shafrani parandalon dhe ngadalëson përparimin e sëmundjes Alzheimer si dhe eliminon akumulimin e pllakave të yndyrës në tru.

Për shkak të përbërësve antiseptikë dhe antibakterial, ai dezinfekton trupin nga mikrobet.

Hidromorava

Shafrani i Indisë lufton përparimin e sklerozës së shumëfishtë (e testuar ne minj).

Mjekësia kineze e ka përdorur si trajtim për depresionin për shekuj me radhë.

Shafrani ul rrezikun e leukemisë fëmijërisë.Nëse përzihet me lulelakër, studimet kanë treguar që mund të parandalojë kancerin e prostatës dhe të pengojë zhvillimin e kancerit ekzistues.