Një mijë e 51 raste aktive me COVID-19

Në Kosovë aktive me COVID-19 janë 1,051 raste, nga fillimi i pandemisë numri total i të prekurve ka arritur në 160,435 persona.

Të shëruar janë 156,412 njerëz si dhe kanë vdekur 2,972 persona, transmeton Klankosova.tv.

Për luftimin e pandemisë në vend kanë filluar të jepen edhe vaksinat, deri tani janë administruar 1,468,152 doza

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS