Një mesfushor si Hekuran Kryeziu, regjistron statistikë mbresëlënëse kundër Servettes

Pas një mungese të gjatë shkaku i një lëndimi serioz, Hekuran Kryeziu është rikthyer në formën e tij optimale.

Futbollisti i Kosovës i cili aktivizohet te FC Zurich ka zënë sërish vend në formacionin bazë te skuadra elitare zvicerane, raporton “Zeri.info”.

Kryeziu është paraqitur sot në ndeshjen e kampionatit elitar zviceran kundër Servettes, ku ka luajtur 90 minuta.

Paraqitja e tij në mesfushë përkrah Toni Domgjonit ishte mbresëlënëse.

Madje, “truri” i mesfushës së Përfaqësueses së Kosovës regjistroi një statistikë mbresëlënëse në ndeshjen e sotme.

Kryeziu arriti të bëjë 15 spastrime të topit në këtë përballje.

Ndryshe, futbollisti gjilanas është paraqitur në pesë ndeshje me FC Zurich këtë edicion në Superligën e Zvicrës. /Zeri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).