“Një komb, një flamur”, Dua Lipa uron 28 nëntorin

Dua Lipa ka uruar shqiptarët për Festën e Flamurit.

Këngëtarja me prejardhje shqiptare, Dua Lipa, ka bërë një postim me anë të të cilit ka uruar shqiptarët për festën e 28 nëntorit.

Dua ka shpërndarë një fotografi të Ismail Qemailit dhe Isa Boletinit bashkë, ndërsa në të shihen të shkruar fjalët: “Një komb, një flamur”.

Megjithë urimet, Shqipëria dhe i gjitë kombi shqiptar këto ditë nuk kanë ditë feste, pas tragjedisë që po përjeton pas tërmeteve që i kanë marrë jetë 41 njerëzve dhe më se 650 tjerë janë lënduar dhe shumë njerëz kanë mbetur pa shtëpi./Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).