Një jetë

Poezi nga Bilall Maliqi

Mes lindjes dhe vdekjes
Një jetë
Mbushur me duqe të mëdha
Ngarkuar në peshore të kohës

E mira e hap duqin
Që të rrjedhin të këqijat pikë-pikë
Për t’ia mbyllur kapakun të mirës së fryer
Medet një jetë e tërë

Mes lindjes dhe vdekjes
Me (plot) psherëtima
Që nxisin ofshama të dashurisë
(30.09.2019)

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).