Hidromorava

Një i vdekur dhe 11 raste të reja me COVID-19

/ 1 minutë lexim

Një viktimë me COVID-19 është regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se gjatë 24 orëve janë testuar 2074 persona, prej tyre 11 kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, transmeton Zeri.info.

Uji Dea

Po ashtu gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 146 qytetarë dhe numri i përgjitshëm i të shëruarve ka shkuar në 104.054, ndërsa raste aktive mbesin 1198.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.647 doza të vaksinës kundër COVID-19. /Zëri