Një banesë në Gjilan përfshihet nga zjarri, evakuohen banorët

Gjilan – Në rrugën e “Gjinollve” në Gjilan është raportuar se për shkaqe të panjohura një zjarr kishte përfshi një banesë. Njësitë relevante policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, ndërsa zjarrfikësit e kanë shuar zjarrin.

Për shkaqe të sigurisë nga objekti banesorë derisa është shuar zjarri është bërë evakuimi i disa banorëve dhe nuk raportohet për ndonjë person të lënduar njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).