Një 26 vjeçar gjilanas bënë vetëvrasje

Gjilan – Policia e Kosovës njësiti i NJHP-së në Gjilan i është përgjigj rastit duke dalë në vendin e ngjarjes se bashku me njësit relevante për vendshiqim. Në vendin e ngjarjes nga hetimet e para është kuptuar se tani personi Sh/K i lindur me 1993 me banim në Gjilan dyshohet të kishte kryer aktin e vetëvrasjes duke u varur në litar në shtëpinë e tij të banimit.

Është kontaktuar prokurori i cili poashtu ka dalur në vend ngjarje. Pastaj është thirrur edhe ekipi nga DML-ja nga Prishtina me qëllim të marrjes së trupit të pajetë për ta kryer autopsinë me urdhër të prokurorit të çështjes.

Mjeku kujdestar ka qenë në vend ngjarje dhe ka konstatuar vdekjen e viktimës. Policia e Kosovës është duke i zhvilluar hetimet lidhur me këtë rast të rëndë njoftoj Ismet Hashani nga policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).