Niseni mëngjesin me këtë pije

/ 1 minutë lexim

Bananja është burim shumë i mirë i energjisë dhe është mirë ta nisim ditën me të.

Gjithashtu është e mirë për humbjen e peshës falë kaliumit, i cili largon ujin e tepërt nga trupi dhe fibrave që përshpejtojnë metabolizmin.

Smoothie me banane dhe manaferra1 banane
1 filxhan manaferra ( boronica, mjedra, boronica të kuqe)
1 lugë çaji mjaltë
1 lugë çaji pluhur xhenxhefili

Eco Higjiena

Gjysmë filxhani ujë të vakëtPërgatitja është tejet e lehtë – ju thjesht duhet të vendosni të gjithë përbërësit në blender (mikser elektrik).

Ky smoothie i shëndetshëm duhet të konsumohet për mëngjes sepse trupi në atë kohë mund të absorbojë më së miri përbërësit e shëndetshëm.