Ngritet flamuri në Vlorë

Në Vlorë ka filluar ngritja e flamurit ashtu siç ishte ngritur 100 vjet më parë.

Ngritja e flamurit në Vlorë i bëri bashkë të gjithë liderët politikë nga të gjitha trojet shqiptare.

Në këtë ceremoni të pranishëm ishin dy presidentet, ai Shqipërisë Bujar Nishani, kolegia e tij kosovare, Atifete Jahjaga, kryeministrat Sali Berisha e Hashim Thaci,
kryeparlamentarja Jozefina Topalli dhe kryekuvendari i Kosovës Jakup Krasniqi. Aty u pa edhe lideri i opozitës shqiptare Edi Rama.

Të gjithë këta lider njëri pas tjetrit po e nderojnë flamurin dhe po vendosin kurora me lule dhe po bëjnë homazhe para varrit të themeluesit të shtetit shqiptar Ismail Qemali./Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS