Ngritën aktakuza për vjedhje, falsifikim dhe mashtrim

Gjilan – Në Prokurorinë Themelore në Gjilan, gjatë 24 orëve të fundit, janë ngritur 5 kundër 7 personave aktakuza për vepra të ndryshme penale. Departamenti Përgjithshëm, ka ngritur 5 (pesë) aktakuza, kundër 7 (shtatë) personave, për këto vepra penale: Lëndim i lehtë trupor, Vjedhje, Rastet e posaçme të falsifikimit të dokumenteve dhe Mashtrim.

Departamenti Përgjithshëm, ka ngritur 5 (pesë) aktakuza, kundër 7 (shtatë) personave, për këto vepra penale: Lëndim i lehtë trupor, Vjedhje, Rastet e posaçme të falsifikimit të dokumenteve dhe Mashtrim thuhet në njoftimin e prokurorisë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).