Ngacmimi seksual, dhuna në familje dhe vjedhja dominojnë në rajonin e Anamoravës

Gjilan – Prokuroria Themelore në Gjilan, ka paraqitur dy (2) kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj tre (3) personave të dyshuar. Një (1) kërkesë ndaj një (1) personi me dyshimin se ka kryer veprën penale “Ngacmimi seksual” dhe një (1) kërkesë ndaj dy (2) personave me dyshimin se kanë kryer veprën penale “Vjedhja”.

Prokuroria Themelore Gjilan:
Kërkesat për caktimin e paraburgimit (apo masa tjera):
Prokuroria Themelore në Gjilan, ka paraqitur dy (2) kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj tre (3) personave
të dyshuar. Një (1) kërkesë ndaj një (1) personi me dyshimin se ka kryer veprën penale ‘’Ngacmimi seksual’’ dhe një (1)
kërkesë ndaj dy (2) personave me dyshimin se kanë kryer veprën penale ‘’Vjedhja’’.

Aktakuzat:
Prokuroria Themelore në Gjilan, ka ngritur një (1) aktakuzë kundër një (1) personi për veprën penale “Dhuna në familje”.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).