Nga panxhari humbni në peshë, derisa domatja mbush bateritë

Lëngjet e freskëta të shtrydhura, pos se freskojnë, paraqesin edhe një eliksir të vërtetë për shëndetin.

PASTRIMI I ORGANIZMIT

Përzieni karotën, domaten dhe lëngun e limonit. Vitaminat nga këto perime ju sigurojnë ten të bukur. Bëhet fjalë për antioksidues të fortë të cilët ngadalësojnë plakjen e qelizave. Kombinimi i karotës, domates dhe limonit nxit krijimin e kolagjenit. Për dy javë, çdo ditë para drekës dhe darkës pini një gotë të madhe me këtë lëng.

HEDHJA E LËNGJEVE

Përzieni karotën, panxharin dhe trangullin. Lëngu nga karota dhe panxhari përmirësojnë punën e mëlçisë, selino përshpejton kalimin e ushqimit nëpër zorrë, e trangujt ndikojnë në hedhjen e lëngjeve të tepërta nga organizmi. Pini një gotë të këtij lëngu para shujtave kryesore.

LËNGU PËR HUMBJE NË PESHË

Lëngu nga panxhari – eliminon lëngjet tepricë nga organizmi, përmirëson punën e lukthit dhe zorrës së florës: preni imët gjashtë gjethe të sallatës, 1 brokol, 1 panxhar, gjysmë rrënjë kopër. I shtrydhni dhe pini lëngun.

MBUSHNI BATERITË

Përzieni panxharin, lakrën, domaten dhe specat. KY Është një lëng plot me vitamina. Lakra posedon fibra bimore, karota dhe panxhari folate, që zbutin lodhjen.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS