Nga karantina, Zaimina thekson linjat trupore

Zaimina Vasjari ka një mesazh inkurajues për gjininë femërore.

Ashtu sikurse gjithë të tjerët, edhe Zaimina këto ditë po qëndron me familje e mbyllur në shtëpi.

Natyrisht, që gjatë kësaj periudhe, këngëtarja merret edhe me punët e shumta të shtëpisë, por këshillon gratë që mos të harrojnë edhe të kujdesen për veten.

Ajo postoi një fotografi në rrjete sociale, në të cilën u shfaq e veshur me një palë pantallona të kuqe dhe bluzë të zezë.

“Pra ti lan shplan gatuan mer plurat hekuros ke dhe nje femije qe do shume perkujdesje dhe dashuri poor kurr mos harro te duash dhe veten dhe te kujdesesh per te. Mos u be shok me burrin ne karantin rri po ajo qe atij ti bejn syt kur te shikon”, ka shkruar këngëtarja.

Për ndryshe, Zaimina prej kohësh nuk është aktive në muzikë, por i është përkushtuar familjes.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).