Nga gëzhojat e plumbave lëndohet një serb i mitur

Gjilan – Në fshatin Korminjan i Ulët, në Ranillug, ankuesi mashkull serb ka informuar se gjersa ishte duke ecur rrugës me fëmijën e tij, kishte vërejtur një të dyshuar mashkull serb të moshës së mitur, i cili i godiste me sëpatë disa gëzhoja të plumbave.

Papritur ka pasur një shpërthim me ç ‘rast i është plagosur djali i tij në këmbë. I lënduari është dërguar për trajtim mjekësor, ndërsa njësitë policore janë duke hetuar rastin njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).