Mobi Casa

Nga edicioni i ri mund ta shikojmë Thomas Strakoshën në Ligën Premier

/ 1 minutë lexim

Southampton thuhet se është i interesuar për portierin e Lazios, Thomas Strakosha, i cili mund të jetë i hapur për një lëvizje në Ligën Premier.

Portieri shqiptar ka luajtur vetëm shtatë ndeshje në Serie A me Biancocelesti këtë sezon, pasi ai është zëvendësuar nga veterani Pepe Reina në gol.

Aquile janë, sipas Tuttomercatoweb, të gatshëm për të dëgjuar ofertat për të dhe 26-vjeçari ka tërhequr interes nga liga angleze.

UBT

Raportimi për interesimin e Southamptonit në portierin i cili u transferua në Lazio nga Panionios në vitin 2012 besohet se ka kohë që janë shfaqur.

Strakosha u promovua nga ekipi i të rinjve në vitin 2013 dhe që atëherë ka luajtur 175 lojëra konkurruese për Biancocelesti, duke mbajtur 50 porta të paprekura.

Reprezentuesi i Shqipërisë thuhet se është i interesuar për një lëvizje në Angli dhe mund të jetë në rrugën e tij pas nëntë vjetësh në kryeqytetin italian. /Telegrafi/